Biomasa drzewna

Skup trocin TM Wood Supply

Skup odpadów drzewnych

Firma TM WOOD SUPPLY z Bydgoszczy oferuje skup biomasy drzewnej w postaci trocin, wiórów oraz zrębek. Dalsze wykorzystywanie odpadów drzewnych powstałych w przemyśle tartacznym lub stolarki budowlanej jest kluczem do bardziej ekologicznego zarządzania posiadanymi zasobami naturalnymi.

Trociny i wióry to produkt uboczny piłowania, frezowania i skrawania drewna w tartakach i zakładach produkcji drzewnej. Suche trociny uznawane są za cenne paliwo o wysokiej wartości energetycznej. Zrębki drzewne powstają w wyniku rozdrabniania drewna zwanego zrębkowaniem.

Skup trocin TM Wood Supply

Skupowana przez nas biomasa drzewna znajduje później swoje zastosowanie np. w sektorze energetycznym jako odnawialne źródło energii. Produkowany z odpadów drzewnych pelet stanowi jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii o wartości opałowej ponad 18 MJ/kg.
Co więcej, niska emisja CO2 podczas spalania czyni pelet nie tylko bardziej ekonomiczną, ale i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii.

Jak wygląda współpraca z TM WOOD SUPPLY?

E

Prowadzisz firmę wytwarzającą odpady drzewne (np. tartak, zakład przetwórstwa drewna)? Zachęcamy do kontaktu z nami - zajmujemy się całorocznym skupem odpadów drzewnych.

E

Zanim dobijemy targu, musimy dowiedzieć się, jakiej jakości jest oferowany towar. W celu zbadania jakości, potrzebujemy 1 kg próbki - materiał do badań możesz wysłać w woreczku za pośrednictwem poczty lub kuriera.

E

Przesłane próbki trafiają do laboratorium, a następnie zestawiane są z naszymi parametrami jakości. Jeśli spełniają wymagane normy, przystępujemy do indywidualnej wyceny towaru. Firma TM WOOD SUPPLY oferuje konkurencyjne ceny kupowanych towarów!

E

W przeciągu 1-2 dni, zgodnie z ustalonym wcześniej terminem, przyjeżdżamy pod wskazany adres i odbieramy towar. Dla naszych klientów jest to duża oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Ustalona kwota wypłacana jest w momencie odbioru, maksymalnie minimalizując ryzyko transakcji dla obu stron.

Parametry skupu biomasy drzewnej

Skup biomasy drzewnej – parametry

TM WOOD SUPPLY z Bydgoszczy specjalizuje się całorocznym skupem biomasy drzewnej na terenie całego kraju. Gwarantujemy nie tylko konkurencyjne ceny, ale również szybki odbiór towaru bezpośrednio u klienta dzięki własnym środkom transportu.

W trosce o jakość oferowanych przez nas towarów, zdefiniowaliśmy listę parametrów skupowanej przez nas biomasy drzewnej. Pozwala to zachować pewne standardy dla wszystkich przeprowadzanych transakcji.

Parametry skupowe - trociny

Trociny – parametry skupowe

Bez kory
Gatunki: Sosna, Świerk
Wilgotność max 12%

Cena skupu trocin uzależniona jest od jakości oferowanego przez klienta towaru. Dlatego przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży próbka towaru jest poddawana badaniom w laboratorium. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak wygląda proces współpracy z TM WOOD SUPPLY.

Parametry skupu biomasy drzewnej
Parametry skupowe - trociny
Skup zrębki drzewnej

Zrębka drzewna – parametry skupowe

Frakcja 0.5-5cm
Gatunki: Sosna, Świerk
Wilgotność max 12%

Cena skupu zrębki papierniczej uzależniona jest od jakości oferowanego przez klienta towaru. Dlatego przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży próbka towaru jest poddawana badaniom w laboratorium. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak wygląda proces współpracy z TM WOOD SUPPLY.

TM WOOD SUPPLY – co nas wyróżnia

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

20 lat doświadczenia w branży - Założyciel firmy, Tomasz Marach, oprócz wieloletniego doświadczenia na rynku, posiada także wykształcenie kierunkowe - jako absolwent poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego posiada tytuł inżyniera technologii drewna, co pomaga prowadzić biznes w sposób świadomy i zrównoważony.

TRANSPORT W CENIE

Naszym klientom oferujemy kompleksową obsługę logistyczną- TM Wood Supply zajmuje się odbiorem i transportem biomasy rolnej i drzewnej we własnym zakresie. Transport realizowany jest samochodami samowyładowczymi typu ruchoma podłoga lub wywrotka, wg ustalonych harmonogramów. Bez dodatkowych kosztów lub problemów logistycznych towar trafia do odbiorcy, co stanowi dużą wygodę i ułatwienie dla naszych partnerów.

NATYCHMIASTOWA PŁATNOŚĆ

Współpraca z TM Wood Supply pozwala na uniknięcie wszelkich problemów z płatnościami. Jako solidny kontrahent oferujemy przejrzyste warunki rozliczeń z klientami - bez obaw o zapłatę za przekazany towar. Wypłacamy pełną kwotę transakcji w momencie odbioru towaru - bez opóźnień, wezwań do zapłaty i stresu. Posiadamy certyfikat Rzetelna Firma.

Czym
jest
biomasa?

Biomasa to ogólnie rzecz biorąc cała materia organiczna produkowana przez rośliny, zwierzęta i ludzi. Biomasa do celów energetycznych pochodzi z rolnictwa, leśnictwa i pozostałości (odpadów). Biomasa może występować w postaci stałej, ciekłej lub gazowej i jest wykorzystywana do produkcji energii (ciepła, elektryczności) oraz paliw (biodiesel, oleje roślinne).

Zasadniczo można rozróżnić biomasę stałą (drewno, odpady zbożowe itp.), płynną (biopaliwa) i gazową (biogaz). Ciepło wytworzone podczas spalania biomasy może być wykorzystane do produkcji pary wodnej.

W przeciwieństwie do kopalnych i ograniczonych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny, biomasa zaliczana jest do energii odnawialnych lub regeneracyjnych. Te formy energii słonecznej wykorzystują energię słoneczną w formie bezpośredniej (np. słoneczne ogrzewanie wody, fotowoltaika) lub pośredniej (np. biomasa, energia wiatrowa, hydroenergia).

TM Wood Supply Bydgoszcz - logo

Firma TM Wood Supply to działająca od 2007 roku na rynku polskim firma zajmująca się skupem oraz sprzedażą biomasy rolnej i drzewnej. Specjalizujemy się także w skupie owsa konsumpcyjnego i paszowego na terenie całego kraju. Oferujemy szybki i przejrzysty sposób rozliczeń, zapewniając naszym klientom komfort i bezpieczeństwo transakcji.

TM WOOD SUPPLY Tomasz Marach
ul.Sienkiewicza 33/5
85-037 Bydgoszcz
+48 505 630 053
tmwood@tmwood.pl

Dział zbożowy
+48 512 512 137
zboza@tmwood.pl

Copyright © 2023 TM WOOD SUPPLY