Biomasa drzewna

Skup trocin TM Wood Supply

Skup odpadów drzewnych

Firma TM WOOD SUPPLY z Bydgoszczy oferuje skup biomasy drzewnej w postaci trocin, wiórów oraz zrębek. Dalsze wykorzystywanie odpadów drzewnych powstałych w przemyśle tartacznym lub stolarki budowlanej jest kluczem do bardziej ekologicznego zarządzania posiadanymi zasobami naturalnymi.

Trociny i wióry to produkt uboczny piłowania, frezowania i skrawania drewna w tartakach i zakładach produkcji drzewnej. Suche trociny uznawane są za cenne paliwo o wysokiej wartości energetycznej. Zrębki drzewne powstają w wyniku rozdrabniania drewna zwanego zrębkowaniem.

Skup trocin TM Wood Supply

Skupowana przez nas biomasa drzewna znajduje później swoje zastosowanie np. w sektorze energetycznym jako odnawialne źródło energii. Produkowany z odpadów drzewnych pelet stanowi jedno z najbardziej efektywnych źródeł energii o wartości opałowej ponad 18 MJ/kg.
Co więcej, niska emisja CO2 podczas spalania czyni pelet nie tylko bardziej ekonomiczną, ale i ekologiczną alternatywą dla tradycyjnych źródeł energii.

Jak wygląda współpraca z TM WOOD SUPPLY?

E

Prowadzisz firmę wytwarzającą odpady drzewne (np. tartak, zakład przetwórstwa drewna)? Zachęcamy do kontaktu z nami - zajmujemy się całorocznym skupem odpadów drzewnych.

E

Zanim dobijemy targu, musimy dowiedzieć się, jakiej jakości jest oferowany towar. W celu zbadania jakości, potrzebujemy 1 kg próbki - materiał do badań możesz wysłać w woreczku za pośrednictwem poczty lub kuriera.

E

Przesłane próbki trafiają do laboratorium, a następnie zestawiane są z naszymi parametrami jakości. Jeśli spełniają wymagane normy, przystępujemy do indywidualnej wyceny towaru. Firma TM WOOD SUPPLY oferuje konkurencyjne ceny kupowanych towarów!

E

W przeciągu 1-2 dni, zgodnie z ustalonym wcześniej terminem, przyjeżdżamy pod wskazany adres i odbieramy towar. Dla naszych klientów jest to duża oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Ustalona kwota wypłacana jest w momencie odbioru, maksymalnie minimalizując ryzyko transakcji dla obu stron.

Parametry skupu biomasy drzewnej

Skup biomasy drzewnej – parametry

TM WOOD SUPPLY z Bydgoszczy specjalizuje się całorocznym skupem biomasy drzewnej na terenie całego kraju. Gwarantujemy nie tylko konkurencyjne ceny, ale również szybki odbiór towaru bezpośrednio u klienta dzięki własnym środkom transportu.

W trosce o jakość oferowanych przez nas towarów, zdefiniowaliśmy listę parametrów skupowanej przez nas biomasy drzewnej. Pozwala to zachować pewne standardy dla wszystkich przeprowadzanych transakcji.

Parametry skupowe - trociny

Trociny – parametry skupowe

Bez kory
Gatunki: Sosna, Świerk
Wilgotność max 12%

Cena skupu trocin uzależniona jest od jakości oferowanego przez klienta towaru. Dlatego przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży próbka towaru jest poddawana badaniom w laboratorium. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak wygląda proces współpracy z TM WOOD SUPPLY.

Parametry skupu biomasy drzewnej
Parametry skupowe - trociny
Skup zrębki drzewnej

Zrębka drzewna – parametry skupowe

Frakcja 0.5-5cm
Gatunki: Sosna, Świerk
Wilgotność max 12%

Cena skupu zrębki papierniczej uzależniona jest od jakości oferowanego przez klienta towaru. Dlatego przed zawarciem ostatecznej umowy sprzedaży próbka towaru jest poddawana badaniom w laboratorium. Tutaj dowiesz się więcej o tym, jak wygląda proces współpracy z TM WOOD SUPPLY.

TM WOOD SUPPLY – co nas wyróżnia

WIELOLETNIE DOŚWIADCZENIE

20 lat doświadczenia w branży - Założyciel firmy, Tomasz Marach, oprócz wieloletniego doświadczenia na rynku, posiada także wykształcenie kierunkowe - jako absolwent poznańskiego Uniwersytetu Przyrodniczego posiada tytuł inżyniera technologii drewna, co pomaga prowadzić biznes w sposób świadomy i zrównoważony.

CIĄGŁOŚĆ DOSTAW

Współpraca z TM Wood Supply pozwala na uniknięcie wszelkich problemów związanych z zaburzeniem łańcucha dostaw. Jesteśmy wiarygodnym kontrahentem dzięki któremu możesz dokładnie zaplanować kolejne dostawy. Gwarantuje to zachowanie ciągłości dostaw tego ważnego komponentu paszowego do Twojego gospodarstwa.

TRANSPORT W CENIE

Oszczędzaj na transporcie! Zamawiając otręby owsiane lub inne komponenty paszowe, transport masz w cenie towaru. Transport realizowany jest samochodami samowyładowczymi typu ruchoma podłoga lub wywrotka, wg ustalonych harmonogramów. Bez dodatkowych kosztów lub problemów logistycznych towar trafia do odbiorcy, co stanowi dużą wygodę i ułatwienie dla naszych partnerów.

Czym
jest
biomasa?

Biomasa to ogólnie rzecz biorąc cała materia organiczna produkowana przez rośliny, zwierzęta i ludzi. Biomasa do celów energetycznych pochodzi z rolnictwa, leśnictwa i pozostałości (odpadów). Biomasa może występować w postaci stałej, ciekłej lub gazowej i jest wykorzystywana do produkcji energii (ciepła, elektryczności) oraz paliw (biodiesel, oleje roślinne).

Zasadniczo można rozróżnić biomasę stałą (drewno, odpady zbożowe itp.), płynną (biopaliwa) i gazową (biogaz). Ciepło wytworzone podczas spalania biomasy może być wykorzystane do produkcji pary wodnej.

W przeciwieństwie do kopalnych i ograniczonych źródeł energii, takich jak węgiel, ropa naftowa i gaz ziemny, biomasa zaliczana jest do energii odnawialnych lub regeneracyjnych. Te formy energii słonecznej wykorzystują energię słoneczną w formie bezpośredniej (np. słoneczne ogrzewanie wody, fotowoltaika) lub pośredniej (np. biomasa, energia wiatrowa, hydroenergia).

TM Wood Supply Bydgoszcz - logo

Firma TM Wood Supply to działająca od 2007 roku na rynku polskim firma zajmująca się skupem oraz sprzedażą biomasy rolnej i drzewnej. Specjalizujemy się także w skupie owsa konsumpcyjnego i paszowego na terenie całego kraju. Oferujemy szybki i przejrzysty sposób rozliczeń, zapewniając naszym klientom komfort i bezpieczeństwo transakcji.

TM WOOD SUPPLY Tomasz Marach
ul.Sienkiewicza 33/5
85-037 Bydgoszcz
+48 505 630 053
tmwood@tmwood.pl

Dział zbożowy
+48 512 512 137
zboza@tmwood.pl

Copyright © 2024 TM WOOD SUPPLY